Bělení zubů

Doma nebo v ordinaci? Poradíme, kam jít v Praze či Brně a kolik to bude stát

Bělení zubů doma nebo v ordinaci je snadným řešením nežádoucí pigmentace zubů, která trápí nejen kuřáky, ale i každého, kdo si občas dopřeje čaj, kávu nebo třeba červené víno. Ošetření můžete absolvovat na celé řadě klinik v Praze nebo Brně. Existují dvě metody bělení zubů – domácí bělení a ordinační bělení. Cena bělení zubů vždy závisí na použité metodě a žádaném výsledku. Je to ale trvalá investice do vašeho úsměvu, která se určitě vyplatí.

Co je bělení zubů

Bělení zubů je chemický proces, při kterém dochází k odbarvování usazených pigmentů na zubech. Používají se různé metody, které dokážou zajistit více či méně výrazné zesvětlení zubů. Ošetřující lékař vždy dle stupně a typu zabarvení zubů určí vhodnou metodu. Bělení zubů je bezpečné, pokud jsou zuby a dásně zdravé a je prováděno pod odborným dohledem. Je dobré pamatovat i na to, že bělení může vyvolat zvýšenou citlivost zubů. Jedná se však o dočasný problém, které během několika dní vymizí. Z dlouhodobého hlediska je prokázáno, že účinek bělící látky má pozitivní vliv na dásně, působí proti zubnímu plaku a snižuje otoky a zarudnutí dásní.

Domácí bělení zubů

Bělení zubů můžete provést i doma. Buď můžete využít různé neprofesionální sady které pořídíte v lékárně či drogerii, nebo svůj chrup svěříte do péče odborníka. Samotné bělení však bude probíhat u vás doma a postupně. K tomu účelu je třeba zhotovit nosiče, do kterých se bude následně aplikovat bělící gel. Nejprve tedy musíte navštívit ordinaci zubního lékaře nebo hygienisty, kde vám sejmou otisky obou čelistí, díky nimž se mohou vyrobit správně sedící nosiče. Následně pak nosiče s aplikovaným gelem nosíte během dne nebo přes noc.

Bělení doma zabere několik dní, záleží na pigmentaci vašeho chrupu. Je nutné zdržet se konzumace některých nápojů nebo potravin, které mají vliv na zbarvení zubů. Pro udržení výsledku se doporučuje opakovat bělení vždy 1-2 dny v měsíci. Tato metoda je pomalejší a postupnější, ale rozhodně pohodlnější a také levnější. Pokud budete postupovat přesně dle instrukcí, můžete se těšit na velmi hezké vybělení, které vydrží velmi dlouhou dobu.

Jaké jsou možnosti domácího bělení?

 • Bělící pera – Pro okamžité ošetření jednotlivých zubů je to asi nejsnadnější a nejdostupnější možnost. Koupíte je volně v lékárně nebo v drogerii, takže nemusíte navštěvovat zubního lékaře. Kvůli tomu ale mají nižší obsah účinné látky. Ceny bělících per se liší, obvykle se pohybují od 400 Kč výše. Širokou nabídku per naleznete například ZDE.
 • Bělící sety – Pokud chcete bělit celou plochu zubů, je nejlepší pořídit si některý z volně prodejných setů. Tyto přípravky mají vyšší obsah účinných látek a působí delší dobu, ale rizikem je možné poškození zubů. Velkou nevýhodou jsou také univerzální násady, které nekopírují tvar vaší čelisti a bělení může být neefektivní nebo poškozovat dásně. Cena takových setů se pohybuje od 600 Kč výše. Koupit je můžete například ZDE.
 • Bělící pásky – Asi vůbec nejsnadnější řešení představují bělicí pásky. Některé typy obsahují vyšší množství účinné látky karbamid peroxidu. Výsledky tedy bývají velmi dobré, ale opět je třeba mít na paměti možné riziko poškození citlivé zubní skloviny. Kvalitní bělící pásky začínají cenově na 1600 Kč, jedná se tedy o poněkud dražší záležitost, ale výsledky vždy pozitivně překvapí. Nabídku bělících pásku najdete ZDE.
 • Bělení pod dohledem zubaře – bělící gely – Nejlepším řešením pro vybělení zubů z pohodlí domova, je vyrobení silikonových násad na míru. Je jasné, že tato metoda bude finančně nejnáročnější, ale také nejšetrnější k zubům a nejefektivnější co se týče výsledku. Je nezbytné navštívit zubaře nebo hygienistu a dohodnout se s ním na dalším postupu. Cena vybělení zubů se v tomto případě pohybuje nejen podle ceníku zubaře, lze očekávat částky v řádech tisíců korun.

Ordinační bělení zubů

Bělení zubů je možné svěřit zcela do rukou odborníka. Bezpochyby je to nejjistější způsob, jak zaručit svým zubům tu nejlepší péči. Neriskujete žádné poškození zubů nebo nežádoucí následky. Každý lékař či hygienista může praktikovat jinou metodu, ale nejčastěji se používá kombinace bělícího gelu a UV záření.

Na zuby se nanese speciální hydrogen-peroxidový gel a následně se zuby ozařují modrým světlem s UV zářením, které zlepšuje stupeň vybělení. Tento postup se opakuje třikrát až čtyřikrát, vždy po dobu 15 minut. Následný efekt záleží vždy na původním stavu zubů a také výdrž bělení je velmi individuální. Bělící procedury lze opakovat, dokud není dosaženo ideálního výsledku.

Bělení zubů Praha

Stomatologické centrum Praha

Dentální centrum Zolárek

 • Londýnská 135/29, Praha 2
 • Otevřeno: Po, Čt 8:00 – 17:00, Út 8:00 – 19:00, St 8:00 – 18:00, Pá 8:00 – 15:00
 • Kontakt: 22 544 048, 774 955 748, info@dczolarek.cz, https://www.dczolarek.cz/
 • Orientační cena bělení: od 4900 Kč

Floradent

 • Jičínská 2348/10, Praha 3

ImageDent

 • Zborovská 27, Praha 5
 • Otevřeno: Po, Út, Čt 8:00 – 20:00, St 8:00 – 16:30, Pá 8:00 – 13:00
 • Kontakt: 775656970, praha@imagedent.cz, www.imagedent.cz
 • Orientační cena bělení: od 3990 Kč

Bělení zubů Brno

Ascendent

Sorisso

 • Vídeňská 6, Brno
  Otevřeno: Po – Čt 8:00 – 19:00, Pá 8:00 – 13:00
 • Kontakt: 773 533 059, http://www.sorriso.cz
 • Orientační cena bělení: 3600 Kč

Diente

Dentální hygiena Od ucha k uchu