Ultrazvukový čistič zubů

Vyberte si nejlepší ultrazvukový čistič zubů. Jaké má výhody a nevýhody?

Čisté zuby jsou zároveň i zdravé zuby. Zásadní jsou nejen pravidelné lékařské prohlídky u zubaře, ale také návštěva dentisty. A v mezičase musíte o zuby správně pečovat i vy sami. Jednu z nejefektivnější možností představuje čištění zubů ultrazvukem. Díky této metodě je možné zuby vyčistit daleko lépe a šetrněji. Zvládnete to přitom snadno sami doma, stačí si pořídit kvalitní ultrazvukový čistič zubů, který tuto práci udělá za vás. Díky tomuto chytrému přístroji zvládnete čištění zubního kamene ultrazvukem a zajistíte si maximální péči pro vaše zuby i mezi návštěvami u zubního hygienisty. Které jsou ty nejlepší ultrazvukové čističe, jak je vybrat a proč vůbec do ultrazvukového čištění investovat?

Jak funguje ultrazvukové čištění zubů?

Jedním z největších nepřátel zdravých a krásných zubů jsou zubní plak a zubní kámen. Obojí se na zubech usazuje zcela přirozeně, vlivem konzumace potravy a množení bakterií v dutině ústní. Pravidelným čištěním zubů se zbavujeme částí těchto nánosů, ale zdaleka ne vždy se podaří odstranit je dostatečně. Tvrdnoucí plak se postupem času mění na zubní kámen, který je už nemožné odstranit klasickým zubním kartáčkem a ke slovu často musí přijít odborník – zubař nebo dentální hygienista.

Díky ultrazvukovému čištění zubů je však možné zuby vyčistit téměř dokonale – nánosy jsou odstraněny i ve škvírách a těžko přístupných oblastech mezi zuby nebo v okolí dásní. Zuby jsou pak čistější, bělejší a zdravější. Ultrazvukový čistič používá sonické vibrace, které velmi efektivně a účinně odstraňují i zašlou špínu a pomáhají likvidovat také bakterie. Jakmile jsou nánosy plaku a kamene rozbity, proud vody je ze zubů smývá a zanechává za sebou jen krásně bílé a čisté zuby. Ultrazvuková technologie (vysoká frekvence 12 000krát za minutu) také snižuje riziko poškození skloviny a dásní, které mohou být způsobeny při ošetření ručními dentálními nástroji. 

Jak probíhá ultrazvukové čištění zubů?

Ultrazvukový čistič může na první pohled připomínat obyčejný kartáček, ale s tím rozdílem, že na konci má speciální kovovou koncovku, s pomocí které se poté odstraňuje plak a kámen.

 • U většiny přístrojů existuje hned několik režimů, abyste mohli volit mezi intenzitou ultrazvuku. Vždy doporučujeme začínat od nejslabší a případně postupně intenzitu zvyšovat dle potřeb vašich zubů.
 • Kovovou koncovku přiložte k zubům a spusťte vhodný režim. Čističem pohybujte pomalu podél linie zubů a dásní a sledujte, jak se postupně oddělují nánosy zubního plaku a kamene.
 • Ultrazvukové čištění většinou nezabere více než pár minut. Na jednom místě byste neměli zůstávat, ale naopak pomalu postupujte, dokud nevyčistíte všechna místa v ústech.
 • Celý proces by neměl bolet, maximálně mohou majitelé citlivých zubů cítit drobný diskomfort.
 • Na závěr čištění ultrazvukovým čističem si dobře vypláchněte ústa vodou.

Výhody a nevýhody ultrazvukového čištění zubů

Jasnou výhodou je především úspora času, peněz a efektivita takového čištění. Ne vždy má člověk prostor zajít si dvakrát ročně na dentální hygienu a také je potřeba počítat s tím, že to něco stojí. Pokud si ale pořídíte ultrazvukový čistič domů, můžete si stejnou péči a komfort dopřát kdykoliv budete potřebovat. Vaše zuby budete snadněji udržovat čisté a budete tak předcházet také možným komplikacím. Můžete tak například úspěšně eliminovat riziko vzniku zubního kazu nebo zánětu dásní. Ošetření doma je snadné, intuitivní a velmi účinné.

Na druhu stranu je třeba počítat i s tím, že ultrazvukový čistič může být poněkud bolestivý nebo nepříjemný pro majitele velmi citlivých zubů nebo odhalených krčků. V takovém případě nedoporučujeme ultrazvukový čistič používat, ale raději se obrátit na specialistu, který dokáže plak a kámen odstranit ručně a s ohledem na vaše specifické potřeby.

Nejlepší ultrazvukové čističe zubů

Vyberte si ten nejlepší přístroj pro vaše potřeby. Pomůže vám pečovat o váš chrup kvalitně a s maximální opatrností.

Ultrazvukový čistič zubů SMILY Electric cleaner

 • Ultrazvukový čistič zubů dokáže účinně odstranit zubní plak, zubní kámen, pigmentové skvrny, a díky odstranění zubního kamene ze zubů zabraňuje také onemocnění dásní. Ultrazvuková technologie při vysoké frekvenci účinně rozbije odolný zubní kámen, snižuje poškození skloviny a dásní, které mohou být způsobeny ručními dentálními nástroji.
 • Bezpečné a rychlé nabíjení pomocí USB. Na jedno nabití lze přístroj použít asi 200krát, můžete jej bez obav vzít na cesty.
 • Nabízí 5 stupňů nastavitelné frekvence pro odstranění odolného zubního kamene a skvrn ze zubů.
 • Orientační cena: 599 Kč

Commshop Čistič zubů SonicPic

 • Ultrazvukový čistič zubů dokáže účinně odstranit zubní plak, skvrny a zubní kámen. Jeho ultrazvuková technologie při vysoké frekvenci účinně rozbije odolný zubní kámen a snižuje riziko poškození skloviny a dásní.
 • Nabíjení je bezpečné a rychlé pomocí USB kabelu, na jedno nabití lze čistič použít asi 200krát.
 • Nabízí 5 stupňů nastavitelné frekvence, je vodotěsný a má bezpečnostní systém na úrovni IPX6.
 • Orientační cena: 499 Kč

Copoz elektrický ultrazvukový čistič zubů

 • Odstraňuje zubní kámen i zubní plak. Pečuje o zuby a zbavuje je také pigmentových skvrn. Chrání dásně a sklovinu před poškozením.
 • Na jedno nabití vydrží až 100 použití.
 • Čistič nabízí čištění na třech různých úrovních – silný, střední a slabý režim.
 • Orientační cena: 649 Kč

Mediashop DentaPic Sonic

 • Jemně a šetrně odstraní pigmenty, povlak i zubní kámen. Obsahuje 2 jednoduše vyměnitelné násady – silikonová násada jemně vyčistí zabarvení zubů a plak, násada z nerezové oceli šetrně odstraní zubní kámen
 • Nabízí intenzivní ultrazvukové čištění s 3000 vibracemi za minutu.
 • Díky ergonomickému designu se dostanete i na těžko dostupná místa a budete se cítit jako kdybyste právě absolvovali zubní hygienu u profesionálů.
 • Orientační cena: 499 Kč